Koszyk

Produkty pszczele

Produkty pszczele to nie tylko pyszne i aromatyczne miody. W naszej ofercie znajdziesz znajdziesz pyłek pszczeli, propolis i pierzgę. Pyłek pszczeli stanowi  cenny, bogaty w składniki odżywcze produkt zbierany przez pszczoły. Owady zbierają pyłek kwiatowy, który razem z odrobiną śliny i nektaru przenoszą na tylnych nogach w tzw. koszyczkach do ula. Zawiera on białko, enzymy, związki fenolowe, węglowodany, nienasycone kwasy tłuszcze, witaminy, sole mineralne. Propolis inaczej kit pszczeli, posiada w swoim składzie olejki eteryczne, które nadają miodom piękny, unikalny zapach. Pierzga to naturalny produkt pszczeli składający się z pyłku kwiatowego, miodu i enzymów pszczelich ( pochodzących z gruczołów ślinowych pszczół). Składany jest w komórkach plastra pszczelego. Dzięki zawartości kwasu mlekowego, który posiada właściwości przeciwutleniające, pierzga może być przechowywana przez dłuższy czas nie tracąc na jakości. 

Wszystkie produkty pszczele są bogate w witaminy i mikroelementy, dzięki czemu mają pozytywny wpływ na zdrowie spożywających je osób. Produkty z ula mają bardzo szerokie zastosowanie zdrowotne, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć